Poznawali teatr od kuchni, a potem pojechali na... pizzę! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Spotkanie z Kopciuszkiem, zwiedzanie teatru "od kuchni", a także spacer po mieście i wizyta w pizzerii - między innymi takie atrakcje czekały na dzieci i młodzież z rodzin zastępczych oraz Placówki Opiekuńczo

– Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince 13 lutego, podczas wycieczki do Zielonej Góry.

- Wyjazd miał charakter zajęć edukacyjnych, połączono udział w spektaklu z lekcją teatralną - podkreśla dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach Anna Gołębiowska
Na deskach teatru wystawiono "Kopciuszka", jednak tym razem znaną wszystkim baśń zaprezentowano w zupełnie nowej odsłonie. Historię urozmaicono o kilka wątków fantastycznych - było dużo magii oraz pełen tajemnic świat wiedźm i czarownic. 
Po spektaklu przyszedł czas na lekcję teatralną, podczas której dzieci zwiedzały Lubuski Teatr... od kulis. 
- Można było dowiedzieć się m.in. jak funkcjonuje maszyneria sceniczna, zapoznać się z pracownikami teatru oraz osób, których nie widać z teatralnej widowni. Ponadto wprowadzono wszystkich w tajniki tradycyjnych technik lalkarskich - opowiada A. Gołębiowska. Trzeba dodać, że dla niektórych była to pierwsza wizyta w teatrze.
Na koniec był krótki spacer po zielonogórskim deptaku i pizza dla wszystkich. Jak podkreślają uczestnicy wycieczki: była pyszna!

Więcej zdjęć z wycieczki znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pn. „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” współfinansowanego ze Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Udostępnij