Trwa patriotyczny konkurs dla słubickich szkół i przedszkoli - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Niedawno rozpoczął się rok, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dodatkową okazję do świętowania ma Związek Nauczycielstwa Polskiego, który w tym roku obchodzi 113. rocznicę powstania. 
Z tej okazji

Zarząd Oddziału ZNP w Słubicach zaplanował w kalendarzu imprez na ten rok, m.in. konkurs plastyczno- 
-fotograficzno -historyczny pt. „Nasza szkoła/ przedszkole w wolnej, niepodległej Polsce”, który jest adresowany do nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. - Nauczyciele i pracownicy szkół mają dostęp do kronik, dawnych materiałów czy zdjęć. Do przygotowania konkursowych prac mogą wykorzystać np. stare fotografie, dyplomy czy inne dokumenty – zachęca Weronika Bursztynowicz, szefowa słubickiego oddziału ZNP.
Honorowy patronat nad konkursem objęli: starosta słubicki Marcin Jabłoński oraz burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Regulamin konkursu już został przekazany do szkół i przedszkoli. Konkurs rozpoczął się 15 stycznia, a zakończy 27 lutego. 
- Jego rozstrzygniecie nastąpi 1 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, a uroczyste wręczenie nagród laureatom zaplanowano na 2 marca w auli Collegium Polonicum, podczas uroczystości pod nazwą „Związek Nauczycielstwa Polskiego a 100-lecie niepodległej Polski” - mówi nam W. Bursztynowicz.
W programie przewidziano m.in., część artystyczno — patriotyczną i występy Jarosława Królikowskiego, zwanego Wrocławskim Niemenem. 
- Wśród licznych atrakcji będzie można podziwiać również wystawy prac nauczycieli i uczniów słubickich szkół i przedszkoli - mówi szefowa Zarządu Oddziału ZNP w Słubicach. 
Organizatorem uroczystości jest Zarząd Oddziału ZNP, a w organizację włączyli się: starosta słubicki oraz burmistrz Słubic.

Udostępnij