Seniorzy z powiatu słubickiego mieli dziś swoje święto! - Powiat Słubicki

- Powiat realizuje wiele zadań, ale szczególnie ważne dla nas są te związane z waszymi potrzebami - mówił dziś, podczas inauguracji Powiatowego Dnia Seniora oraz w środku XXI Lubuskiego Tygodnia Seniorów starosta Leszek Bajon.

- Przede wszystkim dużo zdrowia! I pamiętajcie, że jesteście tu zawsze mile widzialni, nie tylko z okazji waszego święta - podkreślał starosta.
-  Życzę wam, byście dalej byli tak aktywni jak teraz. A sobie... waszej energii - śmiał się wicestarosta Robert Włodek.
Obaj panowie opowiedzieli o planach powiatu związanych z uruchomieniem usług zdrowotnych i opiekuńczych dla seniorów, a także o rychłej modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i projektach słubickiego szpitala, skierowanych głównie na osoby starsze.
Staroście i wicestaroście towarzyszyli: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Hajkowicz oraz szefowe dwóch prężnie działających rad: Powiatowej Rady Kobiet (Kazimiera Jakubowska) i Powiatowej Rady Seniorów (Barbara Kwiatkowska).
- To właśnie seniorzy byli dziś najważniejsi, a na zaproszenie starosty odpowiedziało ich naprawdę sporo: byli uczestnicy Dziennego Domu Senior+ (którzy przygotowali wspaniały występ) oraz przedstawiciele wielu organizacji z całego powiatu, skupiających w swoich szeregach osoby starsze.
- Jest nam naprawdę bardzo miło. Powiat o nas nigdy nie zapomina, tak jest i teraz - mówiła Eugenia Niedźwiedzka z cybińskiego stowarzyszenia Pro - Eko.
- Dzięki takim spotkaniom ludzie starsi czują, że są potrzebni - dodali seniorzy z Dziennego Domu Senior+, o którym opowiedziała Martyna Szymborska z Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum.
To my dziękujemy za fantastyczne spotkanie i raz jeszcze życzymy Wam, drodzy seniorzy, wszystkiego co najlepsze! A więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.