Przedszkolaki z "Jarzębinki" uwielbiają bajki - Powiat Słubicki

Czapla stara, jak to bywa,
Trochę ślepa, trochę krzywa,
Gdy już ryb łowić nie mogła,
Na taki się koncept wzmogła
Rzekła rybom: "Wy nie wiecie,
A tu o was idzie przecie".

Poznajecie ten fragment? Tak, to początek bajki "Czapla, ryby i rak" Ignacego Krasickiego, którą wczoraj poznały maluchy ze słubickiego przedszkola "Jarzębinka". Przeczytał ją wicestarosta Robert Włodek, w ramach akcji propagującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

- To moja ulubiona bajka, znam ją praktycznie na pamięć, jeszcze z dzieciństwa - opowiadał z dumą zasłuchanym przedszkolakom wicestarosta, po czym sięgnął po kolejną klasykę: "Lokomotywę" Juliana Tuwima, którą dzieci uwielbiają od pokoleń.
Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie! Na pewno do was wrócimy.