„Słoneczko” poleciało w… kulki - Powiat Słubicki

Czegoś takiego jeszcze w naszym powiecie nie było! Aż siedem drużyn wzięło udział w dzisiejszym I Turnieju Pentaque o Puchar Starosty Słubickiego, pod hasłem: "Zagraj w boule razem z nami".

- Gratuluję wszystkim zawodnikom! Dali świetnie radę, mimo, że ta dyscyplina sportu nie jest u nas zbyt rozpowszechniona – mówił starosta Leszek Bajon przy podsumowaniu turnieju.
W zmaganiach, które rzepińskie stowarzyszenie „Słoneczko” zorganizowało nad jeziorem Długim, zmierzyły się drużyny z: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich, rzepińskiego Koła Diabetyków, słubickiego oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz, rzecz jasna, ze „Słoneczka”. Nie zabrakło maluchów z przedszkola nr 2 w Rzepinie.
W kategorii dorosłych bezkonkurencyjni okazali się rzepińscy seniorzy. Tuż za nimi na podium znaleźli się członkowie czwartej drużyny „Słoneczka”, zaś trzecie miejsce wywalczyła pierwsza drużyna Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie. W kategorii dziecięcej wszystkie trzy pierwsze miejsca przypadły… rzepińskim przedszkolakom. I to się nazywa sprawiedliwość, brawo!

Turniej dofinansowano ze środków powiatu słubickiego, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku.