80 lat temu Polsce wbito nóż w plecy - Powiat Słubicki

- Cieszę się, że dziś w tym miejscu znalazło się wielu ludzi młodych, a nawet dzieci. To one przecież reprezentują pokolenie, któremu wolno już mówić o tamtej strasznej historii. I oby nigdy się ona nie powtórzyła - mówił starosta starosta Leszek Bajon, podczas dzisiejszej uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka, połączonej z 80. rocznicą ataku ZSRR na Polskę.

W zorganizowanej przez Słubickie Koło Sybiraków uroczystości wzięli udział uczniowie, a także przedstawiciele służb mundurowych, kombatantów oraz instytucji. Słubickie obchody rozpoczęły się przedstawieniem zarysu historycznego tamtych dni. Odczytano apel pamięci, a następnie przyszedł czas na złożenie kwiatów pod pomnikiem.
Powiat słubicki, prócz starosty Leszka Bajona, reprezentowali także: wicestarosta Robert Włodek, przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza oraz jego zastępca Ryszard Chustecki.