Dzieciaki z Naszej Chaty miały wspaniałe wakacje dzięki... sztandarowi powiatu! - Powiat Słubicki

- To fantastyczna wiadomość, te pieniądze spadły nam po prostu z nieba, a przeznaczymy je na wakacje dla naszych dzieci! - Tak cieszyła się w czerwcu Dorota Łazarczyk, dyrektorka Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasza Chata" w Cybince, kiedy tylko dowiedziała się o tym, że nadwyżka środków zebranych na sztandar powiatu słubickiego trafi na konto jej placówki.

Przypomnijmy: to właśnie do Naszej Chaty, 27 czerwca została przelana nadwyżka z pieniędzy, które przez ostatnie lata darczyńcy przekazywali na konto Komitetu na Rzecz Ufundowania Sztandaru dla Powiatu Słubickiego. Było to niemal 1.800 zł.

- Taki cel postawiliśmy sobie jeszcze w momencie zawiązywania się Komitetu sześć lat temu. Teraz, gdy sztandar jest już gotowy, a nadwyżka przekazana dzieciom z Naszej Chaty, można rozwiązać Komitet - mówiła nam kilka tygodni temu jego przewodnicząca Kazimiera Jakubowska. - Zadania Komitetu zostały zrealizowane w całości - podkreślała.
Kilkanaście dni później dzieciaki z Naszej Chaty zdobywały górskie szczyty w okolicach Karpacza. A to, że wszyscy dobrze się bawili, wiemy dzięki przesłanym do nas zdjęciom i widokówkom. Dziękujemy!