Obie prężne rady łączą swoje siły! - Powiat Słubicki

- Razem możemy zdziałać więcej! A to wszystko dla dobra mieszkańców powiatu słubickiego! – mówili członkowie Powiatowej Rady Seniorów oraz Powiatowej Rady Kobiet 4 lipca, podczas wyjazdowego, wspólnego posiedzenia.

Spotkanie odbyło się w malowniczej Dereniówce w Lubiechni Wielkiej, pod gościnnym dachem członkini Powiatowej Rady Seniorów Grażyny Dereń, która nie szczędziła uczestnikom posiedzenia swoich specjałów, znanych w całym regionie i nie tylko.
Przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów Barbara Kwiatkowska przekazała informacje na temat Lubuskiej Karty Seniora. Przypomnijmy, że zasady jej przyznawania i użytkowania Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwałą 6 maja.
- Przyznanie Karty następuje na podstawie wniosku, który można pobrać ze strony www.rops.lubuskie.pl. Znajdziemy tu też wykaz instytucji i podmiotów, a także rodzaj ulg i uprawnień, wynikających z posiadania Karty – mówiła B. Kwiatkowska. Według niej należy podjąć starania, by przedsiębiorcy z powiatu słubickiego przystąpili do udziału w projekcie.
Zamiana sali konferencyjnej na malowniczy plener spodobała się wszystkim uczestnikom spotkania, którzy już myślą o zorganizowaniu kolejnego. I tak trzymać!