Ściana przychodni nie będzie już szpecić - Powiat Słubicki

- Brawo, czas był na to najwyższy! Mieszkańcy Frankfurtu wreszcie będą mieli ładny widok na Słubice, a my nie będziemy się już musieli wstydzić! - cieszyli się przechodnie, którzy przypatrywali się remontowi ściany budynku tzw.

przychodni przy ul. Mickiewicza.
Rzeczywiście, ściana szczytowa od strony Odry w ostatnich latach nie prezentowała się najlepiej. Odpadający tynk od dawna szpecił elewację, na co wskazywali nie tylko mieszkańcy Słubic, ale także turyści oraz nasi sąsiedzi zza Odry.
Na szczęście wkrótce to się zmieni. Pod koniec ubiegłego roku starosta Marcin Jabłoński spotkał się z zarządcą nieruchomości Mariuszem Dubackim, by porozmawiać o ewentualnym remoncie feralnej ściany. Trzeba dodać, że wkrótce miał być "przyklejony" do niej inny budynek, co powodowało, że remont mijał się z celem.
- Jednak z uwagi na przeciągające się rozpoczęcie tej budowy przychyliliśmy się do pomysłu pana starosty i ruszyliśmy z remontem ściany - dodaje M. Dubacki.
Elewację czeka porządne szpachlowanie, potem zostanie nałożony nowy tynk, a kolorystyka nowej - starej ściany będzie zgodna z resztą budynku, w którym, dodajmy, remont trwa również w środku.
- Zostanie wymieniona instalacja elektryczna, będzie zewnętrzny i wewnętrzny monitoring, nowe poręcze i grzejniki, a cały parter będzie wykonany z granitu. Schody doczekają się nowych okładzin, a ściany zostaną gruntownie odnowione - wylicza M. Dubacki.
Wkrótce prace ruszą także w pomieszczeniach na tyłach parteru, gdzie, przypomnijmy, zarząd powiatu ma zamiar utworzyć Dom Dziennego Pobytu dla naszych seniorów.
Trzymamy kciuki za powodzenie wszystkich prac i cieszymy się, że jeden z najbliższych granicy budynków zamiast straszyć, z powodzeniem będzie mógł teraz pełnić funkcję wizytówki naszego miasta!