Mieli swoje święto książki - Powiat Słubicki

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach z książką żyją za pan brat! Tamtejsza biblioteka zorganizowała akcję „Kwadrans z książką”. To w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania.

- W każdym dniu pierwszego tygodnia czerwca nauczyciele wybierali spośród zgromadzonych na wystawie w pokoju nauczycielskim lub z prywatnych zbiorów książki i czytali je uczniom podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, terapeutycznych, bibliotecznych oraz dzieciom w oddziałach przedszkolnych – wylicza Maria Wałach, bibliotekarka i koordynatorka akcji.
W przedsięwzięciu wzięło udział dziesięciu nauczycieli, którzy przeczytali uczniom trzydzieści siedem książek lub ich fragmentów. Natomiast 12 czerwca, w Ogólnopolskim Dniu Wolnych Książek, w bibliotece szkolnej zorganizowano Bookcrossing.
- Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli wybrać książki lub przynieść własne na wymianę. Następnie tytuły powędrują m.in. do Starostwa Powiatowego w Słubicach, w którym również funkcjonuje punkt Bookcrossingu - zapowiada M. Wałach. Czekamy!