Remont drogi powiatowej nr 1257F na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 137 do miejscowości Smogóry - Powiat Słubicki

Całkowita wartość projektu: 1 680 000 tys. zł

Dofinansowanie w ramach programu: 840 000 tys. zł

Wkład własny Powiatu Słubickiego: 420 000 zł

Wkład Gminy Słubice: 420 000 zł

Droga powiatowa nr 1257F będąca przedmiotem projektu stanowi z jednej strony drogę dojazdową do drogi wojewódzkiej nr 137 relacji Słubice - Ośno Lubuskie - Sulęcin - Międzyrzecz, a z drugiej strony stanowi dojazd miejscowości Smogóry, Smogóry Wieś i poprzez Lubień do granicy powiatu a dalej do Wystoku w Powiecie Sulęcińskim. W związku z powyższym droga ma charakter nie tylko lokalny ale i regionalny. Remont drogi w zdecydowany sposób poprawił komfort, bezpieczeństwo oraz czas dojazdu służb odpowiedzialnych za likwidację i usuwania skutków zdarzeń stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, mienia oraz środowiska. Średni dobowy ruch na drodze zgodnie z przeprowadzonymi pomiarami wynosi 1228 poj./doba. Z remontowanej drogi drogi będzie korzysta około 600 mieszkańców miejscowości Smogóry i Smogóry Wieś oraz turyści i klienci podmiotów gospodarczych.