15 lat razem! Tak świętowaliśmy Dzień Europy! - Powiat Słubicki

- Cieszę się, że jest tu tyle młodych ludzi. To do was bowiem należy Europa i to wy będziecie decydować o jej przyszłości - mówił wczoraj, podczas inauguracji Dnia Europy w Collegium Polonicum Leszek Bajon, starosta słubicki.

Imprezę tradycyjnie zorganizowały samorządy Dwumiasta.
- Europa się jednoczy, znikają kolejne granice. Mam nadzieję, że będzie ich coraz mniej - dodał starosta.
Słubice były wczoraj prawdziwie proeuropejską stolicą. Obok Dni Europy Urząd Marszałkowski zorganizował tu święto #LubuskieChallenge - Łączy nas przyszłość", którego gwoździem programu był Piknik Europejski. Nie zabrakło debaty pod nazwą "Europejki i Europejczycy rozmawiają". Wzięli w niej udział: członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, sekretarz stanu Brandenburgii Thomas Kralinski, starosta Leszek Bajon, prezes słubickiego szpitala Łukasz Kaczmarek i ambasador województwa lubuskiego Ewa Minge.
Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w zjednoczonej Europie nie mogło zabraknąć ogromnego tortu. A tuż przy bibliotece posadzono dąb, który ma upamiętniać ten szczególny jubileusz.
 - W Dniu Europy warto pamiętać o prawdziwych wartościach Unii Europejskiej: o pokoju, wolności, praworządności i demokracji, braku granic, swobodnym przepływie ludzi, kapitale czy kulturze - podkreślała marszałek województwa Elżbieta Anna Polak, która również Dzień Europy świętowała w Słubicach.

Więcej zdjęć z wczorajszego Dnia Europy znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.