Państwowa Szkoła Muzyczna w Słubicach ma już ćwierć wieku! - Powiat Słubicki

- Dzięki temu, że moje dwie córki uczyły się w tej szkole, są lepszymi ludźmi, wiedzą, co to znaczy muzyka. Dlatego dziękuję nauczycielom, którzy poświęcili swój czas. I nie tylko im, ale wszystkim uczniom. Nic tak bowiem nie uszlachetnia, jak obcowanie z muzyką - podkreślał w piątek starosta Leszek Bajon, podczas uroczystych obchodów 25-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Słubicach.

Przy tak ważnej rocznicy nie mogło zabraknąć uroczystego koncertu - wystąpił chór Adoramus,a także uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele szkoły. Sala kinowa Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury pękała w szwach!
Wśród zaproszonych gości znalazły się osoby, które tworzyły niezwykłą historię tej niezwykłej szkoły. Była wśród nich także Barbara Weiser-Lada, która przez 23 lata była dyrektorem placówki.
Pani Barbara odebrała z rąk członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego i wojewódzkiej radnej Marii Jaworskiej „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Podkreślmy, że jest to najwyższe odznaczenie, jakie przyznają władze województwa.
Raz jeszcze gratulujemy zacnego jubileuszu i dziękujemy za zaproszenie!