Koniec nauki, czas na labę! - Powiat Słubicki

- No i zleciał nam kolejny rok. Fajna ta nasza szkoła, no ale wakacje to wakacje! - śmiali się dziś uczniowie powiatowych szkół, których odwiedziliśmy z aparatem.

Wyższy poziom nauczania

W Zespole Szkół Technicznych w Słubicach starosta Marcin Jabłoński, życząc uczniom i nauczycielom udanych wakacji oraz gratulując najlepszym, przypomniał wagę, jaką zarząd powiatu wraz z radnymi przykłada do realizowanego projektu „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w powiecie słubickim”.
- Dziękuję za determinację oraz osobiste zaangażowanie starosty i zarządu powiatu w tej sprawie – mówił dyrektor „Samochodówki” Stanisław Woronowicz.
– Szkolnictwo zawodowe nie należy do najtańszych. Jednak dzięki temu projektowi nauczanie w naszej szkole weszło na dużo wyższy poziom. Mamy już wyposażone pracownie, teraz czekamy na sprzęt komputerowy – nie krył radości dyrektor.

Nagrody i wyróżnienia

Koniec roku szkolnego świętowano także w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach. Tutaj powiat słubicki reprezentował dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Słubickiego Sławomir Kulczyński.
Z kolei w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym naczelnik Wydziału Oświaty w starostwie Grażyna Bajon wręczyła nagrodę starosty Klaudiuszowi Sieczkowskiemu, absolwentowi tutejszego gimnazjum. – To w dowód uznania za zajęcie II miejsca w XI finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno – Wychowawczych – czytamy w liście od starosty. Przyłączamy się do gratulacji!

3 22 copy copy copy copy copy

Hurra, będzie nowa sala!

W słubickim Zespole Szkół Licealnych niezapomnianych i bezpiecznych wakacji życzył wicestarosta Leopold Owsiak. Przypomniał też, że już wkrótce przy „Ogólniaku” stanie nowoczesna sala gimnastyczna, co wywołało burzę oklasków uczniów i nauczycieli.
Najlepsi uczniowie wszystkich szkół otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody. Dumni ze swoich dzieci byli też rodzice, którzy odbierali listy gratulacyjne.

Życzymy wspaniałych wakacji i...do zobaczenia we wrześniu!

Więcej zdjęć z Waszych szkół znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.