Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami powiatu słubickiego w sprawie zmiany „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Słubickiego na lata 2023-2030” - Powiat Słubicki

Zarząd Powiatu Słubickiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji zmieszkańcami powiatu słubickiego, których przedmiotem jest zmiana "Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Słubickiego na lata 2023-2030" polegająca na umieszczeniu dodatkowego akapitu a stronie 11 jako szóstego w punkcie 1.1.5 Gospodarka i rynek pracy o treści: „Na lokalnym rynku pracy warto wyróżnić obszary i branże kluczowe dla rozwoju powiatu, w ramach których pracownicy i pracodawcy wymagają szczególnego wsparcia w zakresie podnoszenia kompetencji zawodowych, zgodne ze schematem klasyfikacji określonym w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24.12.2007 roku w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) i są to: opieka zdrowotna i pomoc społeczna, budownictwo, transport i gospodarka magazynowa, przetwórstwo przemysłowe. Obszary i branże priorytetowe określone zostały na  podstawie analizy „Strategii rozwoju województwa Lubuskiego 2030”, a także wieloletniego doświadczenia zawodowego pracowników Powiatowego Urzędu Pracy i dokonanej analizy rynku pracy m.in. na podstawie zgłaszanych zapotrzebowań pracodawców, oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemców, rocznych analiz z działalności urzędu pracy oraz obserwacji lokalnego rynku pracy na podstawie ogólnodostępnych informacji zawartych w prasie lokalnej i Internecie”.

Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe do udziału w  konsultacjach społecznych dotyczących ww. zmiany w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Słubickiego na lata 2023 - 2030. Konsultacje społeczne mają zasięg otwarty - skierowany do wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu słubickiego.

Termin konsultacji: od 29 lipca do 2 sierpnia 2024 r.

Forma i szczegółowy tryb przeprowadzenia konsultacji:

Aby wziąć udział w konsultacjach należy wypełnić i podpisać formularz konsultacyjny dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Słubicach www.powiatslubicki w zakładce aktualności, a także w Biurze Obsługi Interesanta w  Starostwie Powiatowym w Słubicach, ul. Piłsudskiego 20, 69-100 Słubice.

Wypełniony i podpisany formularz należy do dnia 2 sierpnia 2024 r.:

• doręczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w  Słubicach ul.  Piłsudskiego 20, 69-100 Słubice, z dopiskiem: „Konsultacje społeczne – Strategia 2023-2030”;
  • przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (bez konieczności opatrywania podpisem elektronicznym), w tytule maila prosimy wpisać na  kopercie „Konsultacje społeczne – Strategia 2023- 2030”.

Opinie i uwagi zgłoszone po terminie lub przesłane w formie innej, niż na wskazanym formularzu konsultacyjnym, zostaną automatycznie wyłączone z procesu ich rozpatrywania.

Wyniki konsultacji zostaną przedstawione w formie protokołu z konsultacji społecznych i podane do publicznej wiadomości poprzez opublikowane na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Dokument podlegający konsultacjom społecznym wraz z formularzem konsultacyjnym jest dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w  Słubicach www.powiatslubicki.pl, w zakładce aktualności.

pdfOgoszenie-26.07.pdf95.08 KB

pdfUchwaa-dot.-konsultacji-26.07.pdf2.22 MB