Starosta i burmistrz wspólnie o problemach sołectw - Powiat Słubicki

Jakie są potrzeby mieszkańców małych miejscowości? Z jakimi problemami zmagają się sołectwa i w jaki sposób je skutecznie rozwiązywać? Między innymi o tym rozmawiali dziś starosta Leszek Bajon i burmistrz Słubic Marzena Słodownik z sołtysami z gminy Słubice, których zaprosili na spotkanie w starostwie.

– Zorganizowaliśmy je nie tylko po to, aby poznać plany sołtysów, również tych nowo wybranych. Rozmawialiśmy także o tym, za pomocą jakich środków owe zamierzenia możemy wspierać. Przykład? Sołtysi mają możliwość zgłaszania propozycji inwestycji do budżetu powiatu – dodał starosta.

– Weszliśmy na dobrą drogę, by wspólnie działać na rzecz sołectw. A razem możemy więcej – podkreślała burmistrz. Ustalono, że podobne rozmowy będą odbywały się regularnie. - Jesteśmy do pełnej dyspozycji – deklarowali gospodarze spotkania.

Paniom i panom sołtysom dziękujemy za wizytę!