Prymas Polski i sztandar powiatu słubickiego podczas doniosłej uroczystości - Powiat Słubicki

Za nami druga odsłona obchodów 900-lecia diecezji lubuskiej, które w sobotę odbyły się w Ośnie Lubuskim, a nad którymi patronat objął starosta Leszek Bajon.

Uroczystości rozpoczęły się porannym wykładem historycznym oraz koncertem. Następnie, w kościele pw. św. Jakuba, odprawiono mszę świętą, której przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. Był poczet sztandarowy powiatu słubickiego, a prócz starosty i wojewody Marka Cebuli nie zabrakło burmistrza Ośna Lubuskiego Stanisława Kozłowskiego, członka zarządu powiatu Macieja Błońskiego oraz radnych: Bogdana Hajkowicza i Wiesława Kołoszy.

Po części oficjalnej armatni wystrzał dał sygnał do rozpoczęcia Jarmarku Lubuskiego, który zorganizowano na pobliskim skwerze. Czego tu nie było! Pokazy walk rycerskich i sokolnicze, warsztaty rzemiosł średniowiecznych, a także przysmaki rodem z odległych czasów – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały młodszych i starszych podczas jarmarku.

Obchody 900-lecia diecezji lubuskiej zakończył wieczorny koncert religijny wraz z pokazem ogni. To był niezwykły dzień. Dziękujemy za zaproszenie!