Z wizytą w grodzie Kopernika i pierników - Powiat Słubicki

Jak świętować 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika? Najlepiej odwiedzinami w jego rodzinnym mieście oraz... domu! Na taki pomysł wpadli nauczyciele i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim, którzy wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Prócz wspomnianego domu astronoma zwiedzono m.in. planetarium, Dom Legend Toruńskich, Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" czy Żywe Muzeum Piernika. No i obowiązkowo spacer po starówce oraz fotka pod pomnikiem Kopernika.

Wyjazd objął swoim patronatem i dofinansował starosta Leszek Bajon.