W Mikołajkach trwa VIII Europejski Kongres Samorządów. Starosta Leszek Bajon jednym z uczestników - Powiat Słubicki

"Nowa solidarność dla nowej epoki” – to hasło VIII Europejskiego Kongresu Samorządów, który od poniedziałku odbywa się w Mikołajkach.

Uczestniczą w nim samorządowcy z całej Europy; nie brak także ludzi biznesu, nauki, kultury, mediów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Na kongresie obecny jest również starosta, który był jednym z uczestników dzisiejszego panelu „Miasto regeneracyjne – co władze miast mogą zrobić, by żyło nam się lepiej?”

– A to wszystko z uwzględnieniem niełatwej, postpandemicznej rzeczywistości – podkreśla starosta.