Starosta Leszek Bajon gospodarzem Konwentu Starostów Województwa Lubuskiego - Powiat Słubicki

Szeroka rozumiana ochrona zabytków była wiodącym tematem dzisiejszego Konwentu Starostów Województwa Lubuskiego, który, z inicjatywy starosty Leszka Bajona, odbył się w słubickim starostwie.

Przybyli starostowie: żagański (Henryk Janowicz), będący jednocześnie przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego, nowosolska (Iwona Brzozowska), gorzowska (Magdalena Pędziwiatr), sulęciński (Tomasz Jaskuła), zielonogórski (Krzysztof Romankiewicz), świebodziński (Zbigniew Szumski) oraz wicestarosta krośnieński (Ryszard Zakrzewski).

Spotkanie otworzyła Barbara Bielinis-Kopeć, lubuska konserwator zabytków, przedstawiając prezentację na temat zmian w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad nimi, a także problemach występujących przy remontach dróg, przez pryzmat przydrożnych drzew.

W imieniu starosty Leszka Bajona raz jeszcze dziękujemy wszystkim za przybycie!