W Dereniówce królowała świętomarcińska gęsina - Powiat Słubicki

Jak gęsina na świętego Marcina to... wiadomo, tylko w Dereniówce! Przekonali się o tym w przededniu Święta Niepodległości: powiatowi radni, członkowie zarządu powiatu ze starostą Leszkiem Bajonem na czele, a także: prezes i wiceprezes słubickiego szpitala oraz członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Na stole królowała gęsina w najróżniejszej postaci. A że smakołyki były przygotowane przez Grażynę Dereń, mistrzynię w swoim fachu, cenioną regionalistkę, uhonorowaną w 2020 roku nagrodą starosty "Człowiek w służbie powiatu", wszystko dosłownie rozpływało się w ustach.

- Bardzo dziękujemy za gościnę. To była prawdziwa uczta, godna tak ważnego święta i pełna tradycji z nim związanych - nie kryje zachwytu starosta Leszek Bajon.