Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Powiatu - wybrano jej przewodniczącego, zaś zastępcę i sekretarza poznamy wkrótce - Powiat Słubicki

- Jestem w klasie maturalnej, toteż swoją funkcję będę pełnił do września. Przez ten czas chciałbym zorganizować pracę radnych oraz nawiązać współpracę z powiatowymi organizacjami, stowarzyszeniami, samorządami, a także z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Lubuskiego – zapowiada Bartosz Surdyk z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, nowo wybrany przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu. Jego zastępcy i sekretarza nie udało się wyłonić – jako, że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów, głosowanie w tej sprawie będzie powtórzone podczas kolejnego posiedzenia.

Pierwszą sesję Młodzieżowej Rady Powiatu I kadencji otworzył przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza. Towarzyszył mu wicestarosta Robert Włodek oraz członek zarządu powiatu Damian Utracki. - Nie zamierzamy w żaden sposób ingerować w wasze obrady i zamiary. Rada powstała po to, by samodzielnie podejmować decyzje o ważnych dla młodzieży sprawach - mówili. Nie zabrakło także dyrektorów szkół, w których uczą się nowo wybrani radni. Po złożeniu ślubowania każdy z nich otrzymał akt nominacji, a następnie przyszedł czas na wybór prezydium.

- Życzę powodzenia i liczę na dobrą współpracę z naszymi młodymi radnymi. Wszak to oni są przyszłością powiatu – podkreśla starosta Leszek Bajon.

Zapraszamy do fotogalerii, którą znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.