Pożegnaliśmy ks. proboszcza Węglewskiego. Zaś jego poprzednikowi gratulujemy doniosłego jubileuszu - Powiat Słubicki

Swoją posługę jako proboszcz słubickiej parafii pw. Ducha Świętego pełnił tylko kilka miesięcy, ale przez ten czas dał się poznać z jak najlepszej strony. Radni zapewne mają wciąż w pamięci życzenia, które przekazał im podczas przedświątecznej sesji Rady Powiatu - ks. Robert Węglewski, który opuszcza Słubice, wczoraj odprawił swoją pożegnalną mszę. - Dziękujemy za krótką, ale treściwą współpracę i życzymy wszystkiego, co najlepsze na dalszej, duszpasterskiej drodze - mówi starosta Leszek Bajon.

Wczorajsza niedziela była ważna także dla poprzedniego proboszcza parafii pw. Ducha Świętego ks. kan. Henryka Wojnara, który w gorzowskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodził swój jubileusz 60-lecia. Ks. Henryk wciąż jest w pamięci mieszkańców Słubic - to on poświęcił sztandar powiatu słubickiego, to z jego inicjatywy w świątyni powstał Słubicki Panteon Pamięci Żołnierza Polskiego, w którym, tuż pod tablicą poświęconą Żołnierzowi Polskiemu, składane są historyczne, cenne pamiątki. Gratulujemy pięknej rocznicy!