Na placu Bohaterów pogranicznicy posadzili swoje Drzewo Pamięci - Powiat Słubicki

W jaki sposób można uczcić tak ważne wydarzenie, jak 30. rocznica utworzenia Straży Granicznej? Na przykład... posadzeniem drzewa, jako symbolu pamięci. Zrobili to wczoraj na słubickim placu Bohaterów pogranicznicy z Nadodrzańskiego Regionu Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej, w towarzystwie zaproszonych gości. Wśród nich byli także m.in. wicestarosta Robert Włodek oraz burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

- W tym dniu warto pamiętać nie tylko o czynnych funkcjonariuszach tej zacnej formacji, ale i o tych, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę - podkreślał wicestarosta.

I to właśnie emerytowani strażnicy spotkali się po części oficjalnej w starostwie, gdzie wysłuchali wystąpienia prof. dr hab. Jerzego Prochwicza z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wręczono również podziękowania za wsparcie udzielone emerytom polskich formacji granicznych. Otrzymali je także: starosta Leszek Bajon i wicestarosta Robert Włodek.