Media zza Odry z wizytą u starosty - Powiat Słubicki

- Laptopy dla uczniów? Elektroniczny dziennik? Internet w szkołach? Naprawdę to wszystko macie? - nie krył zdziwienia dziennikarz niemieckiej stacji RBB, który rozmawiał dziś ze starostą Leszkiem Bajonem o sposobach walki z pandemią po polskiej stronie. Reporter przyznał, że pod względem rozwoju cyfryzacji Brandenburgia musi dogonić Polskę w wielu kwestiach.

Starosta, który, jak wiemy, w świecie cyfrowym czuje się jak ryba w wodzie, opowiedział nie tylko o metodach zdalnej nauki, szerokopasmowym internecie w szkołach, e-dziennikach czy komputerach, które trafiły do naszych uczniów, ale także o szpitalnym projekcie e-zdrowie - tu dziennikarze byli również zaskoczeni, m.in. możliwością przesyłania recept na telefon - oraz sytuacji związanej z testowaniem transgranicznych pracowników.