Rewelacyjne wieści z Zielonej Góry! Kolejne wielkie pieniądze dla słubickiego szpitala - Powiat Słubicki

Starosta Leszek Bajon dotrzymuje słowa. Niedawno obiecał, że w tym roku skupi się głównie na zdrowiu mieszkańców. Zwrócił się więc do zarządu województwa o pomoc i... udało się!

Nasz szpital dostał prawie milion złotych za zakup nowoczesnego i cyfrowego aparatu rentgenowskiego. To w ramach programu "Lubuskie kontra wirus", dzięki któremu zarząd województwa wspiera lecznice w całym regionie.

Tę wspaniałą nowinę przekazał dziś staroście Leszkowi Bajonowi i p.o. prezesa słubickiego szpitala Maciejowi Pawlińskiemu członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

- Obiecałem mieszkańcom, że będziemy budować szpital na miarę XXI wieku. Zakup supernowoczesnego rentgena pozwala zrobić kolejny krok w tę stronę – nie krył radości starosta.
- Wierzę, że w trakcie walki z epidemią, ten sprzęt ułatwi szpitalowi w Słubicach powrót do normalnego działania po jej zakończeniu – mówił Marcin Jabłoński.

Wygląda więc na to, że dobra passa słubickiego szpitala trwa w najlepsze. Budowa nowoczesnego Oddziału Ratunkowego idzie pełną parą, a niedawno zarząd województwa przyjął uchwałę, zgodnie z którą lecznica będzie mogła – w trybie pozakonkursowym - starać się o 5 milionów złotych na termomodernizację budynku.

W imieniu pacjentów, w przededniu Dnia Chorego, serdecznie dziękujemy!

Zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze