W Ośrodku żyją z książkami za pan brat. Teraz bili rekord w ich czytaniu - Powiat Słubicki

Pomimo pandemii wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach nie zwalniają tempa! W dodatku zabrali się za… bicie rekordu!

Zasady I międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie” były proste: przeczytać jak najwięcej książek przez jak najwięcej osób. Nie było zatem na co czekać - za bicie rekordu wzięli się zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pracownicy Ośrodka, z pielęgniarką włącznie. Tegoroczna odsłona akcji, z wiadomych powodów, odbywała się nie tylko w tzw. strefach czytania w szkole, ale także w przestrzeni wirtualnej.

- Uczniom klas starszych towarzyszyło motto "Czytanie uskrzydla", czemu dali wyraz uczestnicząc w happeningu, natomiast młodszym uczniom i przedszkolakom przyświecało hasło ,"Odkrywamy radość wspólnego czytania" – opowiadają organizatorzy. - Niektórzy nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością i wraz z uczniami przebrali się za bohaterów czytanej książki. Szczególnie imponująco wyglądały ,,Koty” oraz „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Przygotowali również plakaty – dodają.

Akcji towarzyszyła wystawa książek (które można było wypożyczyć), zorganizowana przez szkolną bibliotekę w pokoju nauczycielskim.
Brawo!

Więcej zdjęć z akcji znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.