Szpital zmienia się w "covidowy", jego oddziały już przeniesione - Powiat Słubicki

Co za dzień! Zapewne już wiecie, że od dziś słubicka lecznica staje się tzw. szpitalem covidowym. Taka była decyzja wojewody, jednak przeniesienie ważnych oddziałów szpitala (o tym, gdzie będą się znajdować, piszemy w artykule z piątku), spadło na barki samej lecznicy.

Nie było chwili do stracenia. Podczas gdy w sobotę starosta Leszek Bajon był non stop na łączach z różnymi służbami i ustalał szczegóły poniedziałkowej "rewolucji", wicestarosta Robert Włodek zakasał rękawy i ruszył pomagać pracownikom szpitala w przenoszeniu cennego sprzętu, dokumentów, szaf, komputerów, itp. do budynku, w którym od poniedziałku będą mieścić się specjalistyczne poradnie.

Do akcji włączyli się pracownicy starostwa, a także niezawodni żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej oraz niezmordowani tancerze ze studia tańca Bohema, z Henrykiem Lecheltem na czele. To jednak nie koniec, bo wkrótce dołączyli do nas: burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Razem daliśmy radę. To pozwala patrzeć w nadchodzące dni z prawdziwym optymizmem. Dziękujemy!

Więcej zdjęć z sobotniej akcji możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.