Komunikat PPIS w Słubicach z dnia 19 października 2020 r. o braku przydatności wody do spożycia w Ośnie Lubuskim - Powiat Słubicki

Próbkobiorca Zakładu Gospodarki Komunalnej w ramach kontroli wewnętrznej nad jakością produkowanej wody pobrał do badań laboratoryjnych próbkę wody z wodociągu publicznego w Ośnie Lubuskim z punktu probierczego zamontowanego na Stacji Uzdatniania Wody.

Na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych przez Oddział Badań Środowiskowych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp., woda pobrana z punktu probierczego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294) nie spełnia wymagań pod względem biologicznym.

Na podstawie powyższego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Komunikacie nr 14 z dnia 19.10.2020 r. w sprawie braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Ośnie Lubuskim zaopatrującego miejscowość Ośno Lubuskie zaleca przestrzegać poniższych wskazówek: