Mural przy starostwie gotowy! Tak wyglądają bohaterowie naszych czasów - Powiat Słubicki

- Flash, Superman, Wonder Woman oraz Batman to idole naszych dzieci. A w czasach pandemii superbohaterami stają się pracownicy służby zdrowia - tak o swoim muralu mówił Tomasz Romanow, który za pomocą farby w sprayu zamienił lekarskie kitle na kostiumy komiksowych herosów. Brawo!

- Nasza fundacja chętnie wspiera projekty artystyczne. Jesteśmy na granicy geograficznej, na granicy mentalnej, na granicy zmian. Stąd taka nazwa i stąd to przesłanie. Lekarze to ludzie bez granic. Bardzo się cieszę, że Tomek zaproponował taki temat, który jest na czasie. Dzięki temu będziemy mogli przypominać sobie, że są ludzie, którzy są dla nas bohaterami - tłumaczyła Marzena Słodownik z fundacji Dobro Kultury, koordynatorka projektu "Sztuka na granicy", w ramach którego powstał mural.

Wczoraj nastąpiło jego odsłonięcie. To wszystko przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słubicach.