Medale starosty słubickiego „Człowiek w służbie powiatu” przyznane! - Powiat Słubicki

W tym roku nagroda jest przyznawana po raz drugi i ma na celu uhonorowanie tych osób, które poprzez swoją aktywność przyczyniają się do rozwoju powiatu i jego mieszkańców. Miło nam ogłosić, że w tym roku laureatami zostali:

Grażyna Dereń - ceniona regionalistka, która od lat promuje powiat słubicki poprzez swoje produkty regionalne, certyfikowane w Ministerstwie Rolnictwa. Była radna wojewódzka, przewodnicząca Rady Programowej Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego Ziemi Lubuskiej. Członek Powiatowej Rady Seniorów oraz reprezentantka powiatu słubickiego w Sejmiku Seniorów Województwa Lubuskiego II kadencji;

Kazimiera Jakubowska - doceniana w całym województwie za szeroką działalność na rzecz kobiet oraz ogromne doświadczenie samorządowe i pedagogiczne. Przewodnicząca Powiatowej Rady Kobiet, dwukrotnie zasiadała w fotelu przewodniczącej Rady Powiatu, a do niedawna była szefową Społecznego Komitetu na Rzecz Ufundowania Sztandaru Powiatu Słubickiego. Nic zatem dziwnego, że została jego matką chrzestną;

Stanisław Woronowicz – wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach, odznaczony przez prezydenta RP medalem za długoletnią służbę I stopnia. Prezes działającego przy „Samochodówce” Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego „Muszkiet”, członek zarządu wojewódzkiego oddziału Ligi Obrony Kraju. Nagrodzony za wkład w rozwój oświaty w powiecie słubickim. Ze względów zdrowotnych pan Stanisław nie mógł odebrać nagrody osobiście. Stanie się to przy okazji innej uroczystości.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Tuż przed dzisiejszą sesją Rady Powiatu starosta oraz radni podziękowali także za współpracę Anieli Kijkowskiej, cenionej prezes Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim, która przeszła na emeryturę. Życzymy wszystkiego co najlepsze na nowej drodze!