Starosta z dyrektorami szkół o nadchodzącym nowym roku szkolnym - Powiat Słubicki

- 1 września uczniowie wracają do szkół. A my robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach, pamiętając także o ich opiekunach - podkreśla starosta Leszek Bajon, który przedwczoraj zaprosił dyrektorów powiatowych szkół i placówek oświatowych oraz szefa słubickiego Sanepidu Krzysztofa Dobrowolskiego.

Jak będą wyglądały lekcje i przerwy w nadchodzącym roku szkolnym? Jakich restrykcji trzeba będzie przestrzegać? O tym m.in. rozmawiali ze starostą i wicestarostą dyrektorzy: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół Licealnych oraz Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii czy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

- Dyrektorzy szkół mieli okazję przekazać swoje spostrzeżenia, zaś szef Sanepidu odpowiednie zalecenia w związku z pandemią. To wszystko po to, by być przygotowanym na nowy rok szkolny, który z pewnością będzie inny od poprzednich - dodaje starosta.