Dawny budynek sądu zyskał drugie życie: w Słubicach powstało Międzynarodowe Centrum Biznesu! - Powiat Słubicki

Pamiętacie jeszcze czasy, w których słubicki Sąd Rejonowy mieścił się przy ul. Jedności Robotniczej? Odkąd placówka w 2013 roku przeniosła się do nowo wybudowanej siedziby przy ul. Bohaterów Warszawy, dawna, opuszczona, ulegała coraz większej dewastacji, a jej głównymi lokatorami były... gołębie.

Na szczęście w zeszłym roku budynek poszedł pod młotek i trafił w ręce prywatnych przedsiębiorców. Nowi właściciele od razu wzięli się za remont, a efekt prac robi wrażenie! W budynku powstało Międzynarodowe Centrum Biznesu, zaś na jego parterze - przytulna kawiarnia.

- Cieszy fakt, że na terenie naszego powiatu rozpoczęła swoją działalność tak prężna instytucja - mówił podczas jej uroczystego otwarcia, w imieniu starosty Leszka Bajona, wicestarosta Robert Włodek, wręczając nowym właścicielom: Piotrowi Kukurudzowi i Hansowi Gretschuskinowi list gratulacyjny. Życzymy powodzenia!