Internat przy Samochodówce ponownie ruszy w sierpniu - Powiat Słubicki

- 10 sierpnia otwieramy internat przy Zespole Szkół Technicznych w Słubicach dla polskich uczniów, uczących się we Frankfurcie nad Odrą - poinformował starosta Leszek Bajon zastępcę nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Milenę Manns oraz Sörena Bollmanna, kierownika ds. współpracy międzynarodowej we frankfurckim magistracie.

Starosta podziękował też swoim gościom za wsparcie - internat przy Samochodówce, z uwagi na sytuację związaną z pandemią, jest od marca nieczynny.
- Przez ten czas nasi sąsiedzi pokrywają koszty pobytu polskich uczniów w internacie we Frankfurcie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - dodał starosta.

Teraz, z początkiem nowego roku szkolnego (który w Brandenburgii rozpoczyna się w sierpniu), polscy uczniowie uczący się za Odrą będą mogli wrócić do słubickiego internatu.