Starosta cieszyński z wizytą u starosty słubickiego. Szykuje się współpraca obu przygranicznych powiatów! - Powiat Słubicki

Na zaproszenie starosty Leszka Bajona Słubice odwiedził dziś starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

- To zadziwiające, jak wiele mamy wspólnych tematów i spraw – mówił starosta Leszek Bajon podczas dzisiejszego spotkania ze swoim odpowiednikiem znad czeskiej granicy.

Jako, że powiat cieszyński podobnie jak słubicki jest powiatem przygranicznym, obaj starostwie poruszyli m.in. tematy związane z zamknięciem granic, małym ruchem granicznym czy sytuacją rodzimych przedsiębiorców z pogranicza zarówno polsko – niemieckiego, jak i polsko – czeskiego.

- Naszemu gościowi spodobały się Słubice, w których był po raz pierwszy. Rozmawialiśmy o szerokiej współpracy partnerskiej między naszymi powiatami, którą zamierzamy rozwijać na różnych polach – zapowiedział L. Bajon. - Mam nadzieję, że związane z pandemią problemy naszych samorządów wkrótce się skończą, a współpraca pozostanie - podsumował M. Szczurek.

Panu staroście dziękujemy za wizytę, a z zaproszenia nad Olzę na pewno skorzystamy!