Brawo dla wędkarzy ze słubickiej "dwójki" i płetwonurków z "Tortugi"! - Powiat Słubicki

- To jest czas, w którym mieszkańcy pokazują swoje wielkie serca. Jestem pod wrażeniem - nie kryje podziwu starosta Leszek Bajon.
Do walki z koronawirusem stanęli również wędkarze ze słubickiego koła PZW nr 2, którzy ze środków swojej organizacji przekazali 2,5 tysiąca złotych na sprzęt ochronny!

- Tysiąc złotych przelaliśmy już na konto szpitala, który pieniądze te przeznaczy na maski z filtrem FFP3. Za kolejne 1500 zł kupiliśmy kilkadziesiąt przyłbic, które trafią zarówno do słubickiej lecznicy, jak i służb mundurowych. Zamówienie jest już w drodze - zapewnia Ryszard Płaczkowski, szef słubickiej "dwójki", który apeluje do powiatowych stowarzyszeń, aby również włączyły się w niesienie pomocy potrzebującym. Środki na zakup masek przekazało szpitalowi także Stowarzyszenie Płetwonurków Pojezierza Lubuskiego "Tortuga".
- Nasi wędkarze chętnie przystali na ten pomysł. Nikt nie odmówił wsparcia - podkreśla R. Płaczkowski.
Panu Ryszardowi, wszystkim wędkarzom z koła PZW nr 2 oraz płetwonurkom mówimy: jesteście wspaniali!