12 tysięcy maseczek przyjechało do starostwa! Wkrótce trafią do służb i mieszkańców w całym powiecie! - Powiat Słubicki

Mimo, że od jakiegoś czasu informujemy o wsparciu, jakie w walce z koronawirusem oferują mieszkańcy, to czegoś takiego się nie spodziewaliśmy! Kilkanaście minut temu na dziedziniec starostwa podjechała ogromna ciężarówka, z której z trudem wyładowano... 12 tysięcy maseczek! To prezent z Chin, firmy M.B.B Logistics i jego prezesa Gao Songa.

- Nie wiem, co powiedzieć, to naprawdę niesamowity gest - nie krył radości Leszek Bajon.
5 tysięcy maseczek trafi do mieszkańców Słubic, kolejne 2 tysiące dostaną pozostałe gminy, a tysiąc pojedzie na terminal w Świecku (dla pracowników, celników i firm spedycyjnych). Po tysiącu sztuk otrzymają także: słubicki szpital, straż pożarna, policja oraz strażnicy graniczni.
- Maseczki będą wydawane od poniedziałku, a jutro dokładnie poinformujemy, w jaki sposób będzie się to odbywać - zapowiada wicestarosta Robert Włodek. Przy okazji dziękuje on wszystkim innym osobom i instytucjom z powiatu, które w tym trudnym czasie nie boją się pomagać.
- Szczególne ukłony należą się: Słubickiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Kobiet, pogotowiu ratunkowemu Marka Walczaka, kwiaciarni Flamingo, Fundacji Grupy Pomagamy oraz wszystkim barom i restauracjom, które włączyły się w akcję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym - wylicza wicestarosta.
Raz jeszcze wam wszystkim dziękujemy! Jesteście wielcy!