Dofinansowanie na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dzięki programowi "Aktywny samorząd" - Powiat Słubicki

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w ramach Modułu I Obszaru C Zadania 1 pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Adresaci zadania to osoby posiadające:
• znaczny stopień niepełnosprawności lub w przypadku osób do 16 roku życia- orzeczenie o niepełnosprawności,
• zatrudnienie lub nauka lub potwierdzone opinią eksperta PFRON rokowania uzyskania zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku wsparcia udzielonego w programie,
• wiek do 18 lat lub wiek aktywności zawodowej lub zatrudnienie,
• dysfunkcje uniemożliwiające samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym.
Maksymalna kwota dofinansowania: 10 000,00 zł.
Udział własny wnioskodawcy: 10% ceny brutto wózka.

Jednocześnie przypominamy, że nabór wniosków w ramach Modułu I trwa do 31.08.2019r.

Formularze wniosków dostępne są w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach oraz na stronie internetowej www.centrumslubice.pl