Nasi seniorzy już wkrótce odpalą grilla we własnym ogródku! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Nie ma nic lepszego, niż wypoczynek na świeżym powietrzu! Wiedzą to także mieszkańcy Dziennego Domu Senior+, którzy marzyli o miejscu, w którym nie tylko będzie można odpocząć, ale także uprawiać warzywa czy kwiaty, a nawet zrobić grilla!


Wygląda na to, że ich marzenie wkrótce się spełni! Już wkrótce, tuż przy Dziennym Domu, powstanie Europejski Ogródek Seniorów! 
- Można powiedzieć, że jego przygotowanie odbędzie się w formie społecznej. Oprócz samych seniorów, którzy zgłosili się do pomocy, zaangażowało się również kilka firm i instytucji, takich jak: Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza "Nasza Chata", Zarząd Dróg Powiatowych czy firma Agrogobex - wylicza Sylwia Cor ze starostwa, która podkreśla, że lista nie jest jeszcze zamknięta!

ednak zanim pójdą w ruch narzędzia, trzeba się trochę podszkolić. Na szczęście od czego eksperci! Dziś naszych seniorów odwiedziła Beata Bożemska, która opowiedziała im o tajnikach tworzenia ogrodu marzeń. Europejski Ogródek Seniorów ma być gotowy 30 maja. Tego dnia seniorzy zapraszają wszystkich, którzy pomagali przy jego tworzeniu, na uroczystego grilla. Nie możemy się doczekać!

Share