Nasi seniorzy już wkrótce odpalą grilla we własnym ogródku! - Powiat Słubicki

Nie ma nic lepszego, niż wypoczynek na świeżym powietrzu! Wiedzą to także mieszkańcy Dziennego Domu Senior+, którzy marzyli o miejscu, w którym nie tylko będzie można odpocząć, ale także uprawiać warzywa czy kwiaty, a nawet zrobić grilla!

Wygląda na to, że ich marzenie wkrótce się spełni! Już wkrótce, tuż przy Dziennym Domu, powstanie Europejski Ogródek Seniorów!
- Można powiedzieć, że jego przygotowanie odbędzie się w formie społecznej. Oprócz samych seniorów, którzy zgłosili się do pomocy, zaangażowało się również kilka firm i instytucji, takich jak: Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza "Nasza Chata", Zarząd Dróg Powiatowych czy firma Agrogobex - wylicza Sylwia Cor ze starostwa, która podkreśla, że lista nie jest jeszcze zamknięta!

ednak zanim pójdą w ruch narzędzia, trzeba się trochę podszkolić. Na szczęście od czego eksperci! Dziś naszych seniorów odwiedziła Beata Bożemska, która opowiedziała im o tajnikach tworzenia ogrodu marzeń. Europejski Ogródek Seniorów ma być gotowy 30 maja. Tego dnia seniorzy zapraszają wszystkich, którzy pomagali przy jego tworzeniu, na uroczystego grilla. Nie możemy się doczekać!