Setki milionów euro dla Lubuskiego! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Tego jeszcze nie było! Historyczne rozdanie dla Lubuskiego stało się faktem: aż 915 mln euro z unijnej kasy już zaczyna pracować dla mieszkańców! 

- Nigdy w historii województwa lubuskiego nie mieliśmy tak dużych środków – podkreślała wczoraj w Bytomiu Odrzańskim marszałek Elżbieta Anna Polak, podczas oficjalnego startu programu „Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027”. Uściślijmy: 263 mln euro przyznano w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zaś 651 mln euro to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Pragnę zapewnić, że to są pieniądze, które będziemy chcieli najszybciej i najsprawniej przekazać, ale również państwo będą mieli możliwość bezpośredniego korzystania i brania udziału w konkursach, które będziemy organizować już wkrótce – dodał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, nadzorujący wydatkowanie środków unijnych w regionie.

Na spotkanie przybyli parlamentarzyści w postaci Krystyny Sibińskiej i Waldemara Sługockiego, a także goście z powiatu słubickiego - był starosta Leszek Bajon oraz prezes szpitala Adam Koniuk wraz z wiceprezes Magdaleną Wiadomską-Łażewską. Nie zabrakło Sylwii Cor, głównego specjalisty ds. zarządzania projektami w starostwie.

Szczegółowa relacja z wczorajszej uroczystości znajduje się tutaj:

https://lubuskie.pl/wiadomosci/19875/az-915-mln-euro-zaczyna-pracowac-dla-lubuskiego?fbclid=IwAR1sQm3eI3GCiL6TLXQ8uElgN6CvL-BW_bP8Qo0yPdiNa_T3lZXqGgdWFGQ

lub1

lub3

 

Share