Setki milionów euro dla Lubuskiego! - Powiat Słubicki

Tego jeszcze nie było! Historyczne rozdanie dla Lubuskiego stało się faktem: aż 915 mln euro z unijnej kasy już zaczyna pracować dla mieszkańców!

- Nigdy w historii województwa lubuskiego nie mieliśmy tak dużych środków – podkreślała wczoraj w Bytomiu Odrzańskim marszałek Elżbieta Anna Polak, podczas oficjalnego startu programu „Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027”. Uściślijmy: 263 mln euro przyznano w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zaś 651 mln euro to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Pragnę zapewnić, że to są pieniądze, które będziemy chcieli najszybciej i najsprawniej przekazać, ale również państwo będą mieli możliwość bezpośredniego korzystania i brania udziału w konkursach, które będziemy organizować już wkrótce – dodał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, nadzorujący wydatkowanie środków unijnych w regionie.

Na spotkanie przybyli parlamentarzyści w postaci Krystyny Sibińskiej i Waldemara Sługockiego, a także goście z powiatu słubickiego - był starosta Leszek Bajon oraz prezes szpitala Adam Koniuk wraz z wiceprezes Magdaleną Wiadomską-Łażewską. Nie zabrakło Sylwii Cor, głównego specjalisty ds. zarządzania projektami w starostwie.

Szczegółowa relacja z wczorajszej uroczystości znajduje się tutaj:

lub1

lub3