Podsumowaliśmy na zamku projekt, który łączył! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Wczoraj nadszedł czas na podsumowanie polsko-niemieckiego projektu, który powiat słubicki realizował z powiatem Odra-Szprewa. Przypomnijmy: w jego ramach remontu doczekały się dwie drogi, leżące w obu powiatach: u nas była to droga z Nowych Biskupic do Rzepina (swojego wsparcia udzieliły również gminy: Słubice i Rzepin), zaś nasi sąsiedzi zmodernizowali odcinek biegnący nieopodal powstającej fabryki Tesli.

Projekt to nie tylko remonty dróg - dzięki niemu przygotowano dwujęzyczny folder turystyczny "Niezapomniane wyprawy po obu stronach Odry", który już wkrótce będzie dystrybuowany.

- Ten projekt pokazał, że w obu naszych partnerskich powiatach są ludzie, którzy wyznają zasady dialogu, zamiast monologu. I oto efekty - mówił starosta Leszek Bajon na zamku w Beeskow, podczas rozmowy z wicestarostą powiatu Odra- Szprewa Saschą Gehmem. Nasz partner nie ukrywał, że liczy na kolejne, podobne przedsięwzięcia. My również!

Share