Podsumowaliśmy na zamku projekt, który łączył! - Powiat Słubicki

Wczoraj nadszedł czas na podsumowanie polsko-niemieckiego projektu, który powiat słubicki realizował z powiatem Odra-Szprewa. Przypomnijmy: w jego ramach remontu doczekały się dwie drogi, leżące w obu powiatach: u nas była to droga z Nowych Biskupic do Rzepina (swojego wsparcia udzieliły również gminy: Słubice i Rzepin), zaś nasi sąsiedzi zmodernizowali odcinek biegnący nieopodal powstającej fabryki Tesli.

Projekt to nie tylko remonty dróg - dzięki niemu przygotowano dwujęzyczny folder turystyczny "Niezapomniane wyprawy po obu stronach Odry", który już wkrótce będzie dystrybuowany.

- Ten projekt pokazał, że w obu naszych partnerskich powiatach są ludzie, którzy wyznają zasady dialogu, zamiast monologu. I oto efekty - mówił starosta Leszek Bajon na zamku w Beeskow, podczas rozmowy z wicestarostą powiatu Odra- Szprewa Saschą Gehmem. Nasz partner nie ukrywał, że liczy na kolejne, podobne przedsięwzięcia. My również!