II Powiatowy Festiwal Zawodów przyciągnął prawdziwe tłumy tych, którzy myślą o swojej przyszłości - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- To superpomysł, by w jednym miejscu zgromadzić przedstawicieli wszystkich szkół średnich z okolicy. Wciąż się jeszcze waham, ale niewykluczone, że dziś wybiorę tę właściwą szkołę – mówiła nam 15-letnia Anna, gimnazjalistka ze Słubic, którą spotkaliśmy na II Powiatowym Festiwalu Zawodów. Odbył się on dziś w Collegium Polonicum i zainteresował wielu uczniów ostatnich klas gimnazjów i podstawówek z całego powiatu.

Świetne warunki do nauki

- Jesteśmy tu po to, aby ułatwić wam wybór dalszej drogi kształcenia - mówił w imieniu organizatora festiwalu starosty Leszka Bajona wicestarosta Robert Włodek. Podkreślał, że powiatowe szkoły ponadgimnazjalne mają świetne warunki do nauki. - To zasługa znakomicie przygotowanej kadry pedagogicznej, ale także realizowanego przez nas projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim - dodał wicestarosta. Dodajmy, że Festiwal zorganizowano w ramach tego właśnie projektu. 
Można się było zapoznać z ofertą słubickich szkół: Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz nowo powstałego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. O swoich szkołach opowiedzieli także przedstawiciele Technikum Leśnego w Starościnie i Zespołu Szkół w Rzepinie.

Wykłady, relacje i warsztaty

– Dzięki takim prezentacjom gimnazjaliści uzyskują w jednym miejscu informacje o szkołach oraz proponowanych przez nie kierunkach kształcenia – mówiła Sylwia Cor, koordynatorka wspomnianego projektu. 
Nie zabrakło licznych wykładów, prelekcji i warsztatów. Przy okazji prezentacji kierunków kształcenia, obok nauczyciela zawodowego, zaproszono praktyków - przedstawicieli zawodów, m.in. dietetyka, ekonomisty, informatyka, spedytora, mechanika, leśnika, mechanika, prawnika, policjanta czy żołnierza.
 Dodatkowo w holu każda z zaproszonych szkół rozstawiła swoje stoiska promocyjne, przy których można było uzyskać szczegółowe informacje o profilu nauczania danej placówki i porozmawiać z ich uczniami lub nauczycielami.
Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć z Festiwalu znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Share