Trzy dekady posługi kapłańskiej ks. kan. Henryka Wojnara - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- To bez wątpienia piękny jubileusz pełnienia posługi kapłańskiej. Jak wiele Ksiądz w tym czasie zrobił dla naszego społeczeństwa, nie da się opisać w paru słowach - pisze starosta Marcin Jabłoński w swym liście do ks. kan. Henryka Wojnara, dziekana rzepińskiego Dekanatu i proboszcza parafii pw. św. Ducha w Słubicach. 
To z okazji przypadającej dzisiaj 30. rocznicy święceń kapłańskich ks. kanonika. 
- Jest Ksiądz przewodnikiem duchowym wielu słubiczan, a swoją działalnością wskazuje im prostą i uczciwą drogę postępowania. Długa jest lista cennych przedsięwzięć, których Ksiądz był i jest inicjatorem - podkreśla starosta. 
Ks. Henryka nie trzeba przedstawiać. To duchowny, który posiada niezwykłe umiejętności mówienia o Bogu. Podczas swoich kazań, błogosławieństw, a nawet spotkań opłatkowych potrafi opowiadać o sprawach nie zawsze łatwych przystępnym dla wszystkich językiem. Przystępnym, a zarazem ciekawym i niepozbawionym ciepłego humoru. 
Dlatego właśnie mieszkańcy naszego powiatu najbardziej cenią księdza Henryka za to, że mimo upływu lat pozostał otwartym i życzliwym dla nas człowiekiem. Za to wszystko, co Ksiądz uczynił dla naszego społeczeństwa, składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Ks. kan. Henryk Wojnar - przez 9 lat był proboszczem w parafii św. Stanisława Kostki w Sulechowie, a od 2009 roku dziekanem sulechowskiego dekanatu. Decyzją biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. Tadeusza Lityńskiego w 2016 roku został przeniesiony do Słubic. Rok wcześniej otrzymał dziś z rąk Biskupa Polowego WP Józefa Guzdka Medal bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przyznawany w wyjątkowych okolicznościach, szczególnie zasłużonym dla duszpasterstwa wojskowego.
Ks. Henryk pełnił też przejściowo obowiązki zarządcy parafii w Kostrzynie nad Odrą.
Msza św. za ks. proboszcza w 30 rocznicę jego święceń kapłańskich odbędzie się dziś (5 czerwca) o godz. 18.00 w kościele pw. św. Ducha.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach jubilata!

Share