Akademia Małego Leśnika nie zwalnia tempa - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Formy ochrony przyrody w Polsce - to temat kolejnej wycieczki, która odbyła się w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika. Wyprawę zorganizowali: Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie. 
Oto relacja, którą dostaliśmy od Damiana Utrackiego, koordynatora Akademii. Dziękujemy!

I tym razem dopisały zarówno warunki atmosferyczne, jak i frekwencja uczestników – stawiło się ich ponad 50, w przeważającej większości byli to rodzice z dziećmi. Pierwszym celem wyprawy było jezioro Linie (tzw. Wyspa) - urokliwe leśne jezioro położone w obszarze NATURA 2000 „Rynna jezior rzepińskich”. Tam też uczestnicy Akademii wysłuchali pogadanki dotyczącej m.in. obszarów NATURA 2000, przeprowadzonej przez przyrodnika i regionalistę Michała Smoczyka. 
Po chwili odpoczynku uczestnicy ruszyli do Nowego Młyna, gdzie odbyło się wspólne ognisko oraz gry i zabawy dla dzieci. W międzyczasie Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin oprowadziła uczestników po Bobrowym szlaku, docierając aż do dębu Piast. W trakcie spotkania najmłodsi uczestnicy odebrali także wpisy do tzw. indeksików, potwierdzające udział w kolejnych zajęciach Akademii Małego Leśnika.

Więcej zdjęć z wycieczki znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share