Co słychać w słubickiej bibliotece? - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Występy teatralne dla dzieci, obchody Dnia Europy i ważne odznaczenia od ministra kultury - tak wyglądały ostatnie dni w słubickiej bibliotece. Dziękujemy za przesłane materiały!

- 9 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyły się uroczyste obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas uroczystości doceniono i wyróżniono dyrektora słubickiej biblioteki Agnieszkę Mińską odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Małgorzatę Dobosz, bibliotekarza oddziału dla dorosłych dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w rozwoju bibliotekarstwa i upowszechniania czytelnictwa. Gratulujemy!

- Tego samego dnia w bibliotece obchodzono Dzień Europy! Podczas warsztatów bez granic ph. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy” uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Folklor i kultura ludowa Polski" oraz ozdobili papierowe torby we wzory ludowe, pochodzące z różnych regionów naszego kraju. Na koniec warsztatów wszyscy mali uczestnicy otrzymali pamiątkową chorągiewkę oraz balonik.

- 10 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Kulinarnego Czwartku”. Tym razem motywem przewodnim stały się surówki.

- 14 maja oddział dla dzieci zamienił się w prawdziwy „Teatr przy regale”. Aktorzy z teatru TAK z Krakowa zaprezentowali wesoły, interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt. "O pchle, co manier nie miała", na podstawie "Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy. Podczas przedstawienia dzieci poznały skutki złego zachowania oraz dowiedziały się czym są dobre maniery. Przybliżone i objaśnione zostały dzieciom również niektóre angielskie pojęcia. Cała widownia wspólnie z aktorami śpiewała i tańczyła. Występ aktorów wywołał salwy śmiechu i mnóstwo pozytywnych emocji, a to wszystko dzięki profesjonalnie odegranym rolom. Na widowni zasiadły dzieci ze słubickich przedszkoli, Kunowic oraz mali mieszkańcy Słubic. Jeżeli chodzi o Teatr TAK - biblioteka w Słubicach jest zawsze na TAK!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice

 

Więcej zdjęć z biblioteki znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Share