Społeczne konsultacje programu "Polska Seniora" także w powiecie słubickim - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Czek opiekuńczy, asystent osób starszych, senioralny budżet obywatelski oraz 24-godzinny telefon zaufania - to tylko niektóre propozycje, jakie znalazły się w programie Platformy Obywatelskiej "Polska Seniora". 


W jego ramach przygotowana jest oferta dla seniorów w trzech sektorach: aktywne życie, zdrowe życie i godne życie. O szczegółach programu opowiadają działacze PO w całym kraju.
Wczoraj takie konsultacje odbyły się także w słubickim Collegium Polonicum. Na zaproszenie starosty Marcina Jabłońskiego z naszymi seniorami rozmawiały posłanki PO: Krystyna Szumilas, Dorota Rutkowska oraz Joanna Augustynowska.

Biura seniora i własny budżet

Wśród przedstawionych pomysłów znalazł się m.in. własny budżet dla rad seniorów w gminach oraz wyodrębnienie w ramach budżetu obywatelskiego budżetu senioralnego. 
Inną propozycją jest stworzenie, obok działających w niektórych miastach Kart Seniora, ogólnopolskiej karty, która uprawnia do zniżek i ulg. PO chciałoby też otwierać biura seniora, gdzie osoby starsze uzyskiwałyby pomoc, np. jak załatwić sprawy prawne.

Seniorzy są "na tak"

W programie "Polska Seniora" znalazł się też pomysł, by działał całodobowy telefon zaufania. Posłanki oceniły, że dzięki temu osoby starsze, przede wszystkim samotne, miałyby szansę porozmawiać i otrzymać emocjonalne wsparcie. Poruszono także temat coraz trudniej dostępnej opieki geriatrycznej.
Nasi seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali tych propozycji, uczestniczyli także w dyskusji i zadawali pytania. W konsultacjach brały udział także m.in. radna wojewódzka Grażyna Dereń oraz przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów Barbara Kwiatkowska. 
- Życzę wam powodzenia oraz tego, by to o czym mówicie, weszło jak najszybciej w życie - mówiła zaproszonym posłankom Leokadia Musolf, sekretarz rzepińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Z kolei starosta opowiedział naszym gościom o rychłym utworzeniu w Słubicach Domu Dziennej Opieki dla Seniorów i o niedawnym utworzeniu Powiatowej Rady Seniorów.

Zapraszamy do naszej fotogalerii, którą znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share