Za nami powiatowe obchody Dnia Strażaka - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Mszą św. w kościele pw. Ducha św. w Słubicach rozpoczęły się dziś uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. 

 

 


Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się na plac przed siedzibą komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Słubicach. Wzięli w nich udział m.in. powiatowy komendant Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Wojciech Śliwiński, starosta słubicki i zarazem prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Marcin Jabłoński, zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Janusz Drozda oraz szefowie gmin powiatu słubickiego, będący jednocześnie prezesami gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie zabrakło również powiatowego radnego Józefa Apanowicza. 
- Niech fakt, że Wasza nieoceniona praca przynosi naszym mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, daje Wam satysfakcję. Swój mundur noście z dumą, a z każdej akcji wracajcie szczęśliwie do swoich bliskich - pisał w swoim liście, który trafił do powiatowego komendanta, starosta. 
M. Jabłoński podkreślił również, że działania strażaków przyczyniają się do ogromnego szacunku, jakimi są obdarzani przez mieszkańców powiatu. 
Zaproszeni goście uczestniczyli w wręczaniu wyróżnień, awansów i odznaczeń słubickim strażakom. Ponadto podsumowano konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pn. "Straż pożarna wczoraj i dziś na przestrzeni stulecia niepodległości". Nagrody i dyplomy wręczał starosta wraz z komendantem. 
O wadze służby, jaką na co dzień pełnią nasi strażacy niech świadczy fakt, że tuż przed końcem uroczystości nadeszło wezwanie do interwencji. Jeden z pojazdów gaśniczych błyskawicznie opuścił plac przed komendą.
I jak tu nie życzyć naszym strażakom wszystkiego najlepszego i bezpiecznych powrotów z każdej akcji...?

 

Więcej zdjęć z dzisiejszych uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Share